PLC1G623E10
DigiKey Part Number
PLC1G623E10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLC1G623E10
Detailed Description
10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
Category
Color
Blue, Gray
Current Rating (Amps)
3A
Number of Positions
10
Cable Opening
0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C