PLC1G621C14
DigiKey Part Number
PLC1G621C14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLC1G621C14
Detailed Description
14 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
Category
Color
Blue, Gray
Current Rating (Amps)
2A
Cable Opening
0.106" ~ 0.154" (2.70mm ~ 3.90mm)
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C