PLC1G523H14
DigiKey Part Number
PLC1G523H14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLC1G523H14
Detailed Description
14 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
Category
Color
Gray, Green
Current Rating (Amps)
2A
Cable Opening
0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C