PLC1G422E14
DigiKey Part Number
PLC1G422E14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLC1G422E14
Detailed Description
14 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
Category
Color
Gray, Yellow
Current Rating (Amps)
2A
Number of Positions
14
Cable Opening
0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C