Image for MJSB-51PH034 is not available
MJSB-51PH034
DigiKey Part Number
MJSB-51PH034-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MJSB-51PH034
Description
MICRO
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Individual Wire Leads 0.667' (203.20mm, 8.00")
Category
Length
0.667' (203.20mm, 8.00")
Manufacturer
ITT Cannon, LLC
Color
Yellow, Individual
Series
Shielding
Unshielded
Packaging
Bulk
Cable Termination
Crimp
Part Status
Active
Contact Finish
Gold
Connector Type
Plug to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Number of Positions
51
Base Product Number
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)