Image for MJSB-26PH009 is not available
MJSB-26PH009
DigiKey Part Number
MJSB-26PH009-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MJSB-26PH009
Description
MICRO
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Individual Wire Leads 2.00' (609.60mm)
Category
Length
2.00' (609.60mm)
Manufacturer
ITT Cannon, LLC
Color
Yellow, Individual
Series
Shielding
Unshielded
Packaging
Bulk
Cable Termination
Crimp
Part Status
Active
Contact Finish
Gold
Connector Type
Plug to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Number of Positions
26
Base Product Number
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)