MDM31SCBST
DigiKey Part Number
1003-MDM31SCBST-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM31SCBST
Description
CONN MICRO-D RCPT 31POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
31 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Housing/Shell (2-56)
Series
Termination
Solder
Packaging
Bulk
Primary Material
Metal
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
3A
Number of Rows
2
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C