Image for MDM-51PL61P is not available
MDM-51PL61P
DigiKey Part Number
MDM-51PL61P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-51PL61P
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (2-56)
Series
Termination
Wire Leads
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Plug, Male Pins
Number of Rows
3
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C