Image for MDM-31PL1B is not available
MDM-31PL1B
DigiKey Part Number
MDM-31PL1B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-31PL1B
Description
CONN MICRO-D PLUG 31POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
31 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Series
Termination
Wire Leads
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Plug, Male Pins
Number of Rows
2
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C