MDM-21SCBRP
MDM-21SCBRP
MDM-21SCBRP
DigiKey Part Number
1003-1288-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-21SCBRP
Description
CONN MICRO-D RCPT 21POS R/A SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MDM-21SCBRP Models
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Series
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Number of Rows
3
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C