MDM-15SL1M7
DigiKey Part Number
MDM-15SL1M7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-15SL1M7
Description
CONN MICRO-D RCPT 15POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Series
Termination
Wire Leads
Current Rating (Amps)
3A
Number of Rows
2
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C