CA3102E10SL4PC22 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
ITT Cannon, LLC
In Stock: 0
Datasheet
Image for CA3102E10SL4PC22 is not available
CA3102E10SL4PC22
DigiKey Part Number
CA3102E10SL4PC22-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA3102E10SL4PC22
Description
CIRCULAR
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material
Aluminum Alloy
Series
Shell Finish
Olive Drab Cadmium
Packaging
Bag
Contact Finish - Mating
Silver
Part Status
Active
Color
Olive Drab
Connector Type
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Number of Positions
2
Shielding
Qualification
MIL-DTL-5015
Current Rating (Amps)
22A
Shell Size - Insert
10SL-4
Voltage Rating
50V
Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C