DCM181713H-153NHF
DigiKey Part Number
3013-DCM181713H-153NHF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DCM181713H-153NHF
Description
CMC 15MH 500MA 2LN THROUGH HOLE
Customer Reference
Detailed Description
15 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 500mA DCR 780mOhm
Category
Current Rating (Max)
500mA
Manufacturer
ITG Electronics, Inc.
DC Resistance (DCR) (Max)
780mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 130°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Size / Dimension
0.709" L x 0.689" W (18.00mm x 17.50mm)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.512" (13.00mm)
Number of Lines
2
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Inductance @ Frequency
15 mH @ 10 kHz