IS64LPS204818B-166TQLA3
DigiKey Part Number
IS64LPS204818B-166TQLA3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IS64LPS204818B-166TQLA3
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 100LQFP
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 36Mbit Parallel 166 MHz 3.8 ns 100-LQFP (14x20)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IS64LPS204818B-166TQLA3 Models
Category
Memory Interface
Parallel
Mfr
Clock Frequency
166 MHz
Packaging
Tray
Access Time
3.8 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)