Image for IMSA-9637S-22Y800- is not available
IMSA-9637S-22Y800-
DigiKey Part Number
6079-IMSA-9637S-22Y800-TR-ND - Tape & Reel (TR)
6079-IMSA-9637S-22Y800-CT-ND - Cut Tape (CT)
6079-IMSA-9637S-22Y800-DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IMSA-9637S-22Y800-
Description
CONN FFC BOTTOM 22POS 0.5MM R/A
Detailed Description
22 Position FFC, FPC Connector Contacts, Bottom 0.020" (0.50mm) Surface Mount, Right Angle
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Locking Feature
Flip Lock
Housing Material
Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled
Voltage Rating
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C