Image for IMSA-10112S-40Y906 is not available
IMSA-10112S-40Y906
DigiKey Part Number
6079-IMSA-10112S-40Y906TR-ND - Tape & Reel (TR)
6079-IMSA-10112S-40Y906CT-ND - Cut Tape (CT)
6079-IMSA-10112S-40Y906DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IMSA-10112S-40Y906
Description
CONN RCPT 40POS 0.5MM SMD GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
40 Position Connector Socket, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
Category
Number of Positions
40
Manufacturer
IRISO USA Inc.
Pitch
0.020" (0.50mm)