TC1793F512F270EFABKXUMA2 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Infineon Technologies
In Stock: 0
Datasheet
TriCore™ TC17xx Microcontroller IC 32-Bit 270MHz 4MB (4M x 8) FLASH PG-BGA-416
TC1793F512F270EFABKXUMA2
DigiKey Part Number
448-TC1793F512F270EFABKXUMA2TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-TC1793F512F270EFABKXUMA2CT-ND - Cut Tape (CT)
448-TC1793F512F270EFABKXUMA2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC1793F512F270EFABKXUMA2
Description
IC MCU 32BIT 4MB FLASH 416BGA
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TC1793F512F270EFABKXUMA2 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Program Memory Size
Mfr
Program Memory Type
FLASH
Series
EEPROM Size
192K x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
RAM Size
288K x 8
Part Status
Active
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.17V ~ 3.63V
DigiKey Programmable
Not Verified
Data Converters
A/D 8x10b, 44x12b
Core Processor
TriCore™
Oscillator Type
External
Core Size
32-Bit
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Speed
270MHz