IAUCN10S5L280DATMA1
DigiKey Part Number
448-IAUCN10S5L280DATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-IAUCN10S5L280DATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-IAUCN10S5L280DATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IAUCN10S5L280DATMA1
Description
MOSFET 2N-CH 100V 23A 8TDSON
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mosfet Array 100V 23A (Tj) 38W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-61
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IAUCN10S5L280DATMA1 Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
2.2V @ 10µA
Manufacturer
Infineon Technologies
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
10nC @ 10V
Series
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
690pF @ 10V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power - Max
38W (Tc)
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Grade
Automotive
Configuration
2 N-Channel (Dual)
Qualification
AEC-Q101
Drain to Source Voltage (Vdss)
100V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
23A (Tj)
Package / Case
8-PowerTDFN
Rds On (Max) @ Id, Vgs
28mOhm @ 10A, 10V