FS25R12W1T7BOMA1
FS25R12W1T7BOMA1
DigiKey Part Number
448-FS25R12W1T7BOMA1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FS25R12W1T7BOMA1
Description
IGBT MODULE 1200V 25A AG-EASY1B
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
IGBT Module Trench Field Stop Three Phase Inverter 1200 V 25 A Chassis Mount AG-EASY1B
Category
Current - Collector Cutoff (Max)
5.6 µA
Manufacturer
Infineon Technologies
Input Capacitance (Cies) @ Vce
4.77 nF @ 25 V
Series
Input
Standard
Packaging
Tray
NTC Thermistor
Yes
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
IGBT Type
Trench Field Stop
Mounting Type
Chassis Mount
Configuration
Three Phase Inverter
Package / Case
Module
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Supplier Device Package
AG-EASY1B
Current - Collector (Ic) (Max)
25 A