CY7C1471V25-133AXCT
DigiKey Part Number
CY7C1471V25-133AXCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY7C1471V25-133AXCT
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100TQFP
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 72Mbit Parallel 133 MHz 6.5 ns 100-TQFP (14x20)
Category
Memory Organization
2M x 36
Parallel
Series
Clock Frequency
133 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Access Time
6.5 ns
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)