CY7C1441KV33-133AXM
DigiKey Part Number
CY7C1441KV33-133AXM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY7C1441KV33-133AXM
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 100TQFP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 36Mbit Parallel 133 MHz 6.5 ns 100-TQFP (14x20)
Clock Frequency
133 MHz
Packaging
Tray
Access Time
6.5 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TC)