CY7C1413JV18-250BZXC
DigiKey Part Number
CY7C1413JV18-250BZXC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY7C1413JV18-250BZXC
Description
IC SRAM 36MBIT PAR 165FBGA
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, QDR II Memory IC 36Mbit Parallel 250 MHz 165-FBGA (15x17)
Category
Memory Organization
2M x 18
Packaging
Tray
Clock Frequency
250 MHz
Voltage - Supply
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)