CY7C1347F-100AC
DigiKey Part Number
448-CY7C1347F-100AC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY7C1347F-100AC
Description
IC SRAM 4.5MBIT PAR 100TQFP
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 4.5Mbit Parallel 100 MHz 4.5 ns 100-TQFP (14x20)
Clock Frequency
100 MHz
Packaging
Bag
Access Time
4.5 ns
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage - Supply
3.15V ~ 3.6V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)