CY7C1313KV18-250BZCT
DigiKey Part Number
448-CY7C1313KV18-250BZCTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY7C1313KV18-250BZCT
Description
IC SRAM 18MBIT PAR 165FBGA
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, QDR II Memory IC 18Mbit Parallel 250 MHz 165-FBGA (13x15)
Category
Memory Organization
1M x 18
Mfr
Memory Interface
Parallel
Packaging
Tape & Reel (TR)
Clock Frequency
250 MHz
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
1.7V ~ 1.9V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)