Image for SG4-30-060-OO-E is not available
SG4-30-060-OO-E
DigiKey Part Number
1885-SG4-30-060-OO-E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG4-30-060-OO-E
Description
957901150 LIGHT CURTAIN 600MM
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 30mm Hand Transmitter Only
Category
Protective Height
600mm
Manufacturer
IDEC
Operating Range
0.2m ~ 19.0m
Series
Features
Transmitter Only
Packaging
Bulk
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 55°C
Protection
Hand
Voltage - Supply
24VDC
Detection Capability
30mm