NRF210W-10A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
IDEC
In Stock: 0
Parametric Equivalent
IDEC
In Stock: 0
Image for NRF210W-10A is not available
NRF210W-10A
DigiKey Part Number
1885-NRF210W-10A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NRF210W-10A
Description
10A CB WHITE
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 10A 250 V AC 32 V DC Push to Reset Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
10A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
250 V
Series
Voltage Rating - DC
32 V