NRAS1100-F-15A-AA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
IDEC
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
IDEC
In Stock: 0
Datasheet
Image for NRAS1100-F-15A-AA is not available
NRAS1100-F-15A-AA
DigiKey Part Number
1885-NRAS1100-F-15A-AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NRAS1100-F-15A-AA
Description
CIRCUIT PROTECTOR 15A
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Magnetic 15A 250 V AC 65 V DC Lever Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
15A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
250 V
Series
Voltage Rating - DC
65 V