MINIBEND-20
DigiKey Part Number
3628-MINIBEND-20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MINIBEND-20
Description
COAX CBL SMA TO SMA 20"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 0.086" Semi-Rigid Cable 20.00" (508.00mm)
Category
2nd Connector
SMA Plug
Manufacturer
Huber+Suhner, Inc.
2nd Contact Gender
Male
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
20.00" (508.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
0.086" Semi-Rigid Cable
Style
SMA to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Frequency - Max
24 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C