AS220S24L-5W
DigiKey Part Number
3986-AS220S24L-5W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AS220S24L-5W
Description
AC/DC CONVERTER 24V
Customer Reference
Detailed Description
AC DC Converters Output 24V 250mA 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC Input
Category
Voltage - Output 1
24V
Manufacturer
HenLv Power
Current - Output (Max)
250mA
Packaging
Case
Efficiency
68%
Part Status
Active
Size / Dimension
1.65" L x 1.06" W x 0.43" H (41.8mm x 26.9mm x 11.0mm)
Voltage - Input
85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC