F11-11110042R
DigiKey Part Number
952-F11-11110042RTR-ND - Tape & Reel (TR)
952-F11-11110042RCT-ND - Cut Tape (CT)
952-F11-11110042RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F11-11110042R
Description
0.5MM F 100 WAY SGL+PWR (HORIZ)
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts, Floating Surface Mount, Right Angle Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
F11-11110042R Models
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)