Image for GPFA201-1702A017R1BA is not available
GPFA201-1702A017R1BA
DigiKey Part Number
4217-GPFA201-1702A017R1BA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GPFA201-1702A017R1BA
Description
17POS HEADER MALE PIN BOARD TO B
Detailed Description
Connector Header Through Hole 34 position 0.079" (2.00mm)
Insulation Height
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
2A