Image for CSFA103-1202A024R1AA is not available
CSFA103-1202A024R1AA
DigiKey Part Number
4217-CSFA103-1202A024R1AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSFA103-1202A024R1AA
Description
24POS RECTANGULAR CONNECTORS - H
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position Elevated Socket Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold
Category
Fastening Type
Push-Pull
Mfr
Contact Finish - Mating
Series
Contact Finish Thickness - Mating
Flash
Packaging
Box
Insulation Color
Black
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Connector Type
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Contact Type
Forked
Contact Finish - Post
Gold
Style
Board to Board
Current Rating (Amps)
2A