SML32S-331G is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
Image for SML32S-331G is not available
SML32S-331G
DigiKey Part Number
2639-SML32S-331GTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SML32S-331G
Description
FIXED IND 3.3UH 509MA 800 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 509 mA 800mOhm Max 1210 (3225 Metric)
DC Resistance (DCR)
800mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
45MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
7.9 MHz
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.102" (2.60mm)