SML32S-330KLF is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
Image for SML32S-330KLF is not available
SML32S-330KLF
DigiKey Part Number
2639-SML32S-330KLFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SML32S-330KLF
Description
FIXED IND 330NH 831MA 350 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
330 nH Shielded Molded Inductor 831 mA 350mOhm Max 1210 (3225 Metric)
DC Resistance (DCR)
350mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
255MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.102" (2.60mm)