SML32S-152KLF is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
Image for SML32S-152KLF is not available
SML32S-152KLF
DigiKey Part Number
2639-SML32S-152KLFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SML32S-152KLF
Description
FIXED IND 15UH 288MA 2.5 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Molded Inductor 288 mA 2.5Ohm Max 1210 (3225 Metric)
DC Resistance (DCR)
2.5Ohm Max
Series
Frequency - Self Resonant
23MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
2.5 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.102" (2.60mm)