SML32S-121K is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
Image for SML32S-121K is not available
SML32S-121K
DigiKey Part Number
2639-SML32S-121KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SML32S-121K
Description
FIXED IND 1.2UH 650MA 490 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
1.2 µH Shielded Molded Inductor 650 mA 490mOhm Max 1210 (3225 Metric)
DC Resistance (DCR)
490mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
120MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
7.9 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.102" (2.60mm)