SML32S-120K is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
Image for SML32S-120K is not available
SML32S-120K
DigiKey Part Number
2639-SML32S-120KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SML32S-120K
Description
FIXED IND 120NH 1.104A 170 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
120 nH Shielded Molded Inductor 1.104 A 170mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
170mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
350MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.102" (2.60mm)