SML32-681K is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Gowanda Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Image for SML32-681K is not available
SML32-681K
DigiKey Part Number
2639-SML32-681KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SML32-681K
Description
FIXED IND 6.8UH 321MA 1.8 OHM
Customer Reference
Detailed Description
6.8 µH Unshielded Molded Inductor 321 mA 1.8Ohm Max 1210 (3225 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
1.8Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
43MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.102" (2.60mm)