SML32-680J is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
Similar
Delevan
In Stock: 0
Datasheet
Image for SML32-680J is not available
SML32-680J
DigiKey Part Number
2639-SML32-680JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SML32-680J
Description
FIXED IND 680NH 588MA 600 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
680 nH Unshielded Molded Inductor 588 mA 600mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
600mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 25.2MHz
Series
Frequency - Self Resonant
160MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25.2 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.102" (2.60mm)