SML32-562KLF is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SML32-562KLF is not available
SML32-562KLF
DigiKey Part Number
2639-SML32-562KLFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SML32-562KLF
Description
FIXED IND 56UH 152MA 8 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
56 µH Unshielded Molded Inductor 152 mA 8Ohm Max 1210 (3225 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
8Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
13MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.102" (2.60mm)