SML32-392G is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
Image for SML32-392G is not available
SML32-392G
DigiKey Part Number
2639-SML32-392GTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SML32-392G
Description
FIXED IND 39UH 170MA 6.4 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
39 µH Unshielded Molded Inductor 170 mA 6.4Ohm Max 1210 (3225 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
6.4Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
16MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.102" (2.60mm)