SML32-391JLF is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SML32-391JLF is not available
SML32-391JLF
DigiKey Part Number
2639-SML32-391JLFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SML32-391JLF
Description
FIXED IND 3.9UH 378MA 1.3 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.9 µH Unshielded Molded Inductor 378 mA 1.3Ohm Max 1210 (3225 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
1.3Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
55MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.102" (2.60mm)