SML32-271KLF is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
Image for SML32-271KLF is not available
SML32-271KLF
DigiKey Part Number
2639-SML32-271KLFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SML32-271KLF
Description
FIXED IND 2.7UH 434MA 1.1 OHM
Customer Reference
Detailed Description
2.7 µH Unshielded Molded Inductor 434 mA 1.1Ohm Max 1210 (3225 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
1.1Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
70MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.102" (2.60mm)