SML32-270J is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
Similar
Delevan
In Stock: 0
Datasheet
Image for SML32-270J is not available
SML32-270J
DigiKey Part Number
2639-SML32-270JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SML32-270J
Description
FIXED IND 270NH 749MA 360 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
270 nH Unshielded Molded Inductor 749 mA 360mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
360mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 25.2MHz
Series
Frequency - Self Resonant
320MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25.2 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.102" (2.60mm)