SML32-221KLF is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
Image for SML32-221KLF is not available
SML32-221KLF
DigiKey Part Number
2639-SML32-221KLFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SML32-221KLF
Description
FIXED IND 2.2UH 455MA 1 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Unshielded Molded Inductor 455 mA 1Ohm Max 1210 (3225 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
1Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
75MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.102" (2.60mm)