SML32-082K is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
Similar
Delevan
In Stock: 0
Datasheet
Image for SML32-082K is not available
SML32-082K
DigiKey Part Number
2639-SML32-082KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SML32-082K
Description
FIXED IND 82NH 551MA 400 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
82 nH Unshielded Molded Inductor 551 mA 400mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
400mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
27 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
900MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.102" (2.60mm)