SML32-015K is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Gowanda Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Delevan
In Stock: 0
Datasheet
Image for SML32-015K is not available
SML32-015K
DigiKey Part Number
2639-SML32-015KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SML32-015K
Description
FIXED IND 15NH 871MA 160 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
15 nH Unshielded Molded Inductor 871 mA 160mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
160mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
19 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.8GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.102" (2.60mm)