Image for MLRF3013-680K is not available
MLRF3013-680K
DigiKey Part Number
2639-MLRF3013-680KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLRF3013-680K
Description
FIXED IND 680NH 500MA 600 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
680 nH Unshielded Molded Inductor 500 mA 600mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
600mOhm Max
Series
Q @ Freq
28 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant
275MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Molded
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.93mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.145" (3.68mm)