Image for MLRF3013-330K is not available
MLRF3013-330K
DigiKey Part Number
2639-MLRF3013-330KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLRF3013-330K
Description
FIXED IND 330NH 830MA 220 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
330 nH Unshielded Molded Inductor 830 mA 220mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
220mOhm Max
Series
Q @ Freq
30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant
410MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Molded
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.93mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.145" (3.68mm)