MLRF1010-027K is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Gowanda Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Image for MLRF1010-027K is not available
MLRF1010-027K
DigiKey Part Number
2639-MLRF1010-027KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLRF1010-027K
Description
FIXED IND 27NH 925MA 114 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
27 nH Unshielded Inductor 925 mA 114mOhm Max Nonstandard
Category
DC Resistance (DCR)
114mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
49 @ 50MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.625GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
50 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.085" (2.16mm)